ERİŞKİN BULMA SERVİSİ

 

Border Collie Derneği, Erişkin Bulma Servisine hoş geldiniz !!

Şu anda burada hayatınızın önemli bir sürecini kapsayacak olan soy ağaçlı BC'nizi seçebilmek için en doğru yerde bulunuyorsunuz. Biz de, sizin bir BC sahibi olmak için karar vereceğiniz en heyecanlı gününüzde size yardımcı olabilmek için hazırız.

Ama, köpeğinize ve topluma karşı olan sorumluluğunuzu da göz önünde bulundurarak, gelin bu önemli kararı vermeden önce kendi kendinize sormanız gereken 7 önemli soruyu gözden geçirelim:

1-İstediğim erişkin BC’yi satın alma imkanlarına sahip miyim?
2-Bir erişkin BC ile tüm hayatını beraber geçirmek üzere taahhütde bulunabilir miyim?(Bir köpeğin ortalama yaşam süresi 12 yıl olarak düşünülmelidir, maksimum 20 seneye kadar çıkabilir)
3-Köpeğimi besleyebilmek için ayda ortalama 130,-TL harcama yapabilir miyim?
4-Köpeğimin ayda ortalama 50,-TL’lik veteriner masrafını karşılayabilir miyim?
5-Yaşadığım ortam erişkin bir BC barındırmak için yeterli midir?
6-BC’im için her gün yeterince fiziksel aktivite yaptırabilecek zamanım var mı?
7-Bu soruların hepsine, senenin her günü “evet” cevabını verebilir miyim?

Yukarıdaki sorulardan herhangi birini “hayır” diye cevapladıysanız, köpek edinme işini bir kere daha düşünmeniz gerekmektedir. Yok, eğer hepsini “evet” diye cevapladıysanız, aşağıdaki paragrafları okumaya başlayabilirsiniz.

Duygularınızın esiri olursanız yanlış bir karar vereceğinizi düşündüğümüzden,  hayat şartlarınıza en uygun erişkin bir Border Collie’yi, mantıklı bir seçimle edinebilmeniz için 3 önemli adımı aşağıda sıraladık:

1ci Adım – Arzuladığınız Border Collie Tipini seçmek
2ci Adım – Doğru üreticiyi seçmek,
3cü Adım – Artık Erişkin BC’nizi seçmek için hazırsınız..